Doradztwo w zakresie internacjonalizacji biznesu

Nasza misja

ABF CONSULTING to firma konsultingowa zajmująca się internacjonalizacją, która oferuje swoje usługi w celu towarzyszenia firmom w fazach rozwoju komercyjnego w kierunku nowych rynków.

Specjalizacja firmy polega na tworzeniu procesów strategii wejścia marketingowego, które prowadzą klientów do rozwijania swojej działalności za granicą i konsolidowania rzeczywistości komercyjnej firm już obecnych na tych rynkach, poprzez strukturę ABF Consulting, zakorzenioną na terytorium, która działa jako zewnętrzna jednostka biznesowa.

W ostatnich latach ABF Consulting interesowała się nie tylko rozwojem biznesowym klientów włoskich na polskim rynku, ale przede wszystkim towarzyszyła im w procesach internacjonalizacji, poprzez znalezienie menedżera marketingu zamieszkałego bezpośrednio za granicą.

Czy warto mieć stronę internetową

Nasz model realizowania strategii wejścia odniósł sukces dzięki doświadczeniu, jakie zdobywaliśmy przez lata – najpierw pracując w różnych przedsiębiorstwach, a później wspierając je jako specjaliści – oraz temu, że jesteśmy w miejscu wykonywania projektu. To wszystko pozwoliło nam w krótkim czasie zrealizować liczne projekty współpracy pomiędzy naszymi włoskimi klientami a polskimi partnerami, mające na celu wspólny rozwój działalności, oraz stworzyć dzięki codziennej pracy sieć kontaktów w najważniejszych i najciekawszych branżach w Polsce. Nasza misja polega na wspieraniu firm włoskich i polskich we wstępnych badaniach wykonalności dotyczących projektów biznesowych w Polsce – aż po udane wejście na rynek. W tym celu zapewniamy tzw. tymczasowe zarządzanie w Państwa imieniu nawiązanymi kontaktami oraz współpracę z klientem opartą na synergii. Wsparcie świadczymy cały czas, tworząc na terenie kraju ekspansji odpowiednik oddziału Państwa firmy. Jesteśmy przekonani, że wejść na nowy rynek i prowadzić na nim działalność można tylko wtedy, gdy działa się bezpośrednio na miejscu. Dzięki temu mamy na co dzień styczność z językiem, kulturą, a także z odmiennym sposobem prowadzenia interesów. Przez ostatnie lata skupialiśmy się na projektach, w których występowaliśmy jako ekspert ds. poszczególnych krajów, realizowanych we współpracy z najważniejszymi zrzeszeniami przemysłowców z północno-wschodnich Włoch, z włoskimi izbami handlu, a także ze specjalistami i z biurami zajmującymi się międzynarodową ekspansji przedsiębiorstw. Niedawno weszliśmy w skład zarządu Włosko‑Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej  z siedzibą w Warszawie i Katowicach.

“Witam Państwa! Prowadzę firmę A.B.F. Consulting, specjalizującą się w doradztwie na rzecz firm pragnących rozszerzyć swoją działalność poprzez wejście na rynek polski. Nasz model realizowania strategii wejścia odniósł sukces dzięki doświadczeniu, jakie zdobywałem przez lata – najpierw pracując w różnych przedsiębiorstwach, a później wspierając je jako specjalista – oraz temu, że jestem wraz z moją firmą w miejscu wykonywania projektu. To wszystko pozwoliło nam w krótkim czasie zrealizować liczne projekty współpracy pomiędzy naszymi włoskimi klientami a polskimi partnerami, mające na celu wspólny rozwój działalności, oraz stworzyć dzięki codziennej pracy sieć kontaktów w najważniejszych i najciekawszych branżach w Polsce. 

Nasza misja polega na wspieraniu firm włoskich i polskich we wstępnych badaniach wykonalności dotyczących projektów biznesowych w Polsce – aż po udane wejście na rynek. W tym celu zapewniamy tzw. tymczasowe zarządzanie w Państwa imieniu nawiązanymi kontaktami oraz współpracę z klientem opartą na synergii. Wsparcie świadczymy cały czas, tworząc na terenie kraju ekspansji odpowiednik oddziału Państwa firmy. Jesteśmy przekonani, że wejść na nowy rynek i prowadzić na nim działalność można tylko wtedy, gdy działa się bezpośrednio na miejscu. Dzięki temu mamy na co dzień styczność z językiem, kulturą, a także z odmiennym sposobem prowadzenia interesów. Przez ostatnie lata skupiałem się na projektach, w których występowałem jako ekspert ds. poszczególnych krajów, realizowanych we współpracy z najważniejszymi zrzeszeniami przemysłowców z północno-wschodnich Włoch, z  włoskimi izbami handlu, a także ze specjalistami i z biurami zajmującymi się międzynarodową ekspansji przedsiębiorstw. Niedawno wszedłem w skład zarządu Włosko‑Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej  z siedzibą w Warszawie i Katowicach.

Prezes A.B.F. Consulting
Andrea Fuccaro

Automotive

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Sektor przemysłowy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Elektronika

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Budownictwo

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Energia odnawialna

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Więcej sektorów

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

„Rozwój biznesu zależy w dużej mierze od chęci otwarcia się na nowe rynki”
– to opinia, którą głosiło wielu ekonomistów na przestrzeni dziejów.

Nasza oferta

  • Badania wykonalności projektów w zakresie rozwoju biznesowego firmy.

  • Badania i analizy rynku w różnych branżach produkcyjnych.

  • Badanie najlepszych strategii wejścia na rynek i komunikacji.

  • Sporządzanie biznesplanów oraz ocena ryzyk i szans.

  • Poszukiwanie i rozwijanie kontaktów w celu nawiązania współpracy handlowej.

Jesteśmy uważni na zmiany - Realizujemy Wasze cele
Wsparcie Twojego biznesu w Europie

Nasi Partnerzy

ABF Consulting współpracuje od lat jako krajowy referent ds. Komercyjnych dla projektów rozwoju z różnymi firmami z Confindustri, od północy do południa Włoch, z Izbami Handlowymi i włoskimi podmiotami w zakresie internacjonalizacji.

Ponadto firma stale pracuje nad rozwojem Izby Gospodarczej i Włoskiego Przemysłu w Polsce, w szczególności w siedzibie w Katowicach, organizując eventy, intensyfikując i promując relacje włoskich przedsiębiorców na terenie Polski. Te same działania są promowane przez ABF Consulting również w stosunku do polskich grup przemysłowych, z którymi współpracuje w celu konsultacji dotyczących rynku włoskiego, jak i również innych rynków zagranicznych.

Główne kraje, w których działamy

ABF Consulting jest w stanie zaoferować usługi w zakresie internacjonalizacji włoskich firm na rynku polskim, czeskim i słowackim; dba również o wsparcie rozwoju komercyjnego także w stosunku do innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, dzięki sieci kontaktów wypracowanych w ostatnich latach.

Ponadto firma jest w stanie wprowadzać polskie firmy na drogę strategii wejścia na rynek włoski i na inne kraje potencjalnie interesujące, z menagerami obecnymi w danym regionie.

Główne kraje, w których firma prowadzi działalność z własnymi strukturami to: Włochy, Polska, Czechy, Słowacja

Dane kontaktowe

E-mail: info@abfconsulting.eu
Skype: andrea.fuccaro

Masz pytanie?

Kliknij poniżej i użyj naszego formularza!

Tutaj nas znajdziesz

ul. Jastrzębska 10
44-300 Wodzisław Śląski

ul. Zabłockiego 54/3
40-750 Katowice- Bażantowo